Прејди на содржината

Предлошка:Ажурирање

Од Википедија — слободната енциклопедија

Страницата од именскиот простор високоризични предлошки е заштитена од уредување од страна на нови или нерегистрирани корисници со цел да се заштити од вандализам.
If you cannot edit this page and you wish to make a change, you can discuss changes on the talk page, request unprotection, log in, or create an account.

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

Оваа предлошка може да се користи за означување на статии или поднаслови со стари или застарени информации.

Оваа предлошка исто така додава статии во категоријата Категорија:Статии на кои им треба ажурирање.

Алтернативи

Поврзано