Прејди на содржината

Синхронизирано пливање на светското првенство во водени спортови 2011 - техничко во двојки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Светско првенство
во водени спортови 2011

Кина Шангај, Кина
Скокови во вода
Поединечно
1 м мажи жени
3 м мажи жени
10 м мажи жени
Синхронизирано
3 м мажи жени
10 м мажи жени
Далечинско пливање
5 км мажи жени
10 км мажи жени
25 км мажи жени
Екипно екипно
Пливање
Краул
50 м мажи жени
100 м мажи жени
200 м мажи жени
400 м мажи жени
800 м мажи жени
1500 м мажи жени
Грбно
50 м мажи жени
100 м мажи жени
200 м мажи жени
Градно
50 м мажи жени
100 м мажи жени
200 м мажи жени
Делфин
50 м мажи жени
100 м мажи жени
200 м мажи жени
Поединечно мешано
200 м мажи жени
400 м мажи жени
Штафета краул
4×100 м мажи жени
4×200 м мажи жени
Штафета мешано
4×100 м мажи жени
Синхронизирано пливање
Соло техничко слободно
Дует техничко слободно
Екипа техничко слободно
комбинирано
Ватерполо
мажи    •   жени

Натпреварувањата во дует технички во синхронииарно пливање на Светско првенство во водени спортови 2011 беа одржани на 17 јули со прелиминарната рунда и финалето на 18 јули.

Злато Сребро Бронза
Наталија Исченко
Светлана Ромашина
 Русија
Хуанг Сјуечен
Лиу Оу
 Кина
Она Карбонел
Андреа Фуентес
 Шпанија

Резултати

[уреди | уреди извор]

Прелиминарната рунда се одржа во 14:00 по месно време..[1] Финалето се одржа во 19:15 следниот ден.[2]

Зелената ги означува финалистите

Место Скокач Нација Прелиминации Финале
Бодови Место Бодови Место
Наталија Исченко
Светлана Ромашина
 Русија 97.500 1 98.200 1
Хуанг Сјуечен
Лиу Оу
 Кина 95.800 2 96.500 2
Она Карбонел
Андреа Фуентес
 Шпанија 94.400 3 95.400 3
4 Елис Маркот
Марие-Пјер Бондреу Гакон
 Канада 93.900 4 94.100 4
5 Јукико Инуи
Чиса Кобајаши
 Јапонија 92.600 5 92.800 5
6 Дарија Лушко
Ксенија Сидоренко
 Украина 90.900 6 91.300 6
7 Џулија Лапи
Маријангела Мерупато
 Италија 89.900 7 90.100 7
8 Сара Лабрус
Клое Вилхелм
 Франција 88.500 9 88.900 8
9 Мери Килман
Лиса Валас
 САД 89.000 8 88.500 9
10 Оливиај Алисон
Џена Рандал
 Обединето Кралство 87.800 10 87.300 10
11 Евангелија Пјатаниоти
Деспоина Соломоу
 Грција 87.600 11 87.200 11
12 Најара Фигуеира
Лара Теиксера
 Бразил 87.400 12 86.000 12
13 Јанг Хјунг-Ми
Ванг Ок-Гјонг
 Северна Кореја 86.700 13
14 Анастасија Глушов
Ина Јофе
 Израел 86.000 14
15 Парк Хјун-Ха
Парк Хјун-су
 Јужна Кореја 85.500 15
15 Сона Бернардова
Алжбета Дуфкова
 Чешка 85.500 15
17 Ана Кулкина
Аигерим Жексмбинова
 Казахстан 85.400 17
18 Елизабет Снеув
Николиен Велен
 Холандија 83.700 18
19 Памела Фишер
Аља Нифелар
 Швајцарија 83.200 19
20 Маријана Цифуентес
Евелин Гуахардо
 Мексико 82.900 20
21 Езтер Цекуз
Зофи Кис
 Унгарија 82.300 21
22 Надине Брандл
Ливија Ланг
 Австрија 82.000 22
23 Настасија Мекханикава
Дарија Наваселскаја
 Белорусија 79.800 23
24 Етел Санчес
Софија Санчес
 Аргентина 79.200 24
25 Даса Бологова
Јана Лабатова
 Словачка 77.300 25
26 Елоис Амбергер
Сара Бомбел
 Австралија 76.400 26
27 Вибке Јеске
Едит Сепенфилд
 Германија 75.800 27
28 Моника Аранго
Џенифер Церкуера
 Колумбија 75.600 28
28 Далија Мохамед Елгебали
Рин Веил Абдалазем
 Египет 75.600 28
30 Иглика Големинова
Калина Јорданова
 Бугарија 74.400 30
31 Анастасија Рузметова
Анастасија Здрајковакова
 Узбекистан 74.300 31
32 Катрина Ан
Хуи Чуен Пнг
 Малезија 72.900 32
33 Скристина Николини
Елена Тини
 Сан Марино 71.900 33
34 Мелис Онер
Тугче Таниш
 Турција 71.800 34
35 Лиане Карабаљо
Дарлис Родригес
Куба 71.400 35
35 Росамариај Авила
Фредмари Забрано
 Венецуела 71.400 35
37 Аритаја Кититанатпум
Нантаја Полсен
Тајланд 67.800 37
38 Каитлин Андерсон
Кирстин Андерсон
 Нов Зеланд 67.600 38
39 Стефани Чен
Хуи Ју Јап
Сингапур 67.200 39
40 Надежда Гомес
Виолета Митиниан
 Костарика 65.800 40
41 Мегавати Сујанто
Самара Талија Патиасина
Индонезија 62.800 41
42 Ема Манерс-Вуд
Никола Дејвид
 Јужна Африка 61.500 42

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]