Податотека:Stema judetului Bacau.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 400 × 483 пиксели, големина: 129 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coat of arms of Bacău County, Romania.
Română: Stema județului Bacău, România.
Датум
Извор Version of the image published at csjbacau.ro.
Автор Luciandrei / Consiliul Județean Bacău.


Public domain
Според Законот за авторското право и сродните права на Романија Закон бр. 8/1996 од 14 март, 1996 со подоцнежни амандмани Глава 3 Член 9 следниве документи не уживаат заштита на авторски права:
  • (a) идеи, теории, замисли, научни откритија, процедури, работни методи, или математички концепти како такви и изуми, содржани во едно дело, како и било каква нивна адаптација, запис, објаснение и изразување;
  • (b) службени текстови од политички, законодавен, административен или правосуден карактер, и нивни службени преводи;
  • (c) официјални симболи на државата, јавните власти и организации, како што се грбоците, печатите, знамињата, амблемите, штитовите, значките и медалите;
  • (d) платежни средства;
  • (e) новости и информации од печатот;
  • (f) прости факти и податоци.

Покрај ова, според Глава 10 Член 85 Став 2,

  • Фотографии на писма, сопственички листови, документи од кој било вид, технички цртежи и други слични хартии не уживаат заштита на авторски права.
Затоа оваа слика се смета дека е во јавна сопственост низ цел свет, иако некои од горенаведените категории може да подлежат на ограничувања на нивната употреба во рамките на Романија.

العربية | Deutsch | English | français | italiano | македонски | română | русский | sicilianu | +/−

Coat of arms of Romania.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:32, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 17:32, 2 октомври 2012400 × 483 (129 КБ)ArnoldPlatonRemoved shine, added contour,to be more in line with the original
10:33, 30 октомври 2011Минијатура на верзијата од 10:33, 30 октомври 2011399 × 485 (126 КБ)Luciandrei{{Information |Description ={{ro|1=Stema judeţului Bacău.}} |Source ={{own}} |Author =Luciandrei |Date =2011-10-30 |Permission ={{PD-RO-Symbol}} |other_versions = }}
10:33, 30 октомври 2011Минијатура на верзијата од 10:33, 30 октомври 2011399 × 485 (126 КБ)Luciandrei{{Information |Description ={{ro|1=Stema judeţului Bacău.}} |Source ={{own}} |Author =Luciandrei |Date =2011-10-30 |Permission ={{PD-RO-Symbol}} |other_versions = }}

Следниве 88 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци