Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
Ознака: Изворно уредување 2017
 
== Демографија ==
Според потписотпописот од 2002 година 5.517 жители.
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население

Прегледник