Разлика помеѓу преработките на „Месје 73“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 92 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата NGC 6994 на Месје 73)
с
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206994 NGC 6994], NASA Extragalactic Database.
 
{{Месјеов каталог}}
 
[[Категорија:Месјеови објекти]]
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Водолија]]

Прегледник