Јусуф Ќамил-паша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јусуф Ќамил-паша (1808, Арапгир - 1876, Истанбул) — османлиски државник и голем везир од 5 јануари 1863 до 1 јуни 1863 г.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Владетели на Турција“. http://rulers.org/rult.html#turkey. посет. 17 јануари 2016 г.  (англиски)