Омански Залив: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 44 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
{{coord|24|43|14|N|58|19|35|E|display=title|scale:200000}}
 
 
 
{{Список на мориња}}
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Заливи]]

Прегледник