Разлика помеѓу преработките на „8 септември“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''8 септември''' е 252-виот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(252-ри во [[престапна година]]).
Остануваат 11414 денови до крајот на годината.
{{Септември {{CURRENTYEAR}}}}
 
Анонимен корисник

Прегледник