Кирил Набабкин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кирил Набабкин
Nababkin2.JPG
Лични податоци
Полно име Кирил Анатолевич Набабкин
Роден на 8 септември 1986 (1986-09-08) (36 г.)
Роден во Москва, СССР
Висина 1.84
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК ЦСКА Москва
Број 14
Младинска кариера
ФК Москва
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2009 ФК Москва 64 (1)
2010– ФК ЦСКА Москва 47 (0)
Репрезентација
2005–2008 Русија U-21 10 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 јули 2012.
† Учества (Голови).

Кирил Набабкин (руски: Кирилл Анатольевич Набабкин, роден на 8 септември 1986 во Москва) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК ЦСКА Москва.

Набабкин својата професионална кариера ја започнал во 2004 година како играч на ФК Москва, и во истиот тим се задржал до 2009 година, кога преминал во ФК ЦСКА Москва.