Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
== Настани ==
 
Сите 26 настани од [[Светска турнеја UCI 2010|светскатаСветската турнеја UCI 2010]] биле вклучени, иако пласманот во [[UCI ProTour]], во кои спаѓале 16 настани, претходно била распуштена. Во прилог на овие, петоетапната трка [[Трка околу Пекинг]] била додадена на распоредот.
 
18 екипи кои имале UCI ProTeam статус биле обврзани да учествуваат на сите трки. Организаторите на секоја трка можеле дополнително да повикаат други екипи, кои имале UCI Pro-Continental статус или по ад-хок национален избор, да се натпреваруваат.
|{{атлетзнаме|[[Јохан Вансумерен]]|БЕЛ}} <br/>(100 бода)
|{{атлетзнаме|[[Фабијан Канчелара]]|ШВА}} <br/>(80 бода)
|{{атлетзнаме|[[МартенМартејн Тјалинги]]|ХОЛ}} <br/>(70 бода)
|60, 50, 40, 30, 20, 10, 4
|align=center| нема
|5 Окт - 9 Окт
|{{атлетзнаме|[[Тони Мартин (велосипедист)|Тони Мартин]]|ГЕР}}<br/>(100 бода)
|{{атлетзнаме|[[Дејвид МилерМилар]]|ВБР}} <br/>(80 бода)
|{{атлетзнаме|[[Крис Фрум]]|ВБР}} <br/>(70 бода)
|60, 50, 40, 30, 20, 10, 4

Прегледник