Разлика помеѓу преработките на „Гавран (соѕвездие)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-рентген +рендген))
 
== Надворешни врски ==
{{рв|Corvus (constellation)}}
 
{{Commons and category|Corvus (constellation)|Corvus (constellation)}}
*[http://hawastsoc.org/deepsky/crv/index.html Hawaiian Astronomical Society]
*[http://chandra.harvard.edu/photo/constellations/corvus.html Chandra X-ray Observatory]
 
{{Соѕвездија}}
{{Ѕвезди во Гавран}}
 
[[Категорија:Гавран (соѕвездие)| ]]

Прегледник