Корисник:Kolega2357

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Internet-group-chat.svg
Оставeте ми новa порaкa овде
Википедија:Вавилон
sr Матерњи језик корисника је српски језик.
hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
bs-4 Ovaj korisnik tečno govori bosanski jezik.
sl-2 Uporabnik srednje dobro govori slovensko.
ru-2 Этот участник владеет русским языком на среднем уровне.
en-1 This user is able to contribute with a basic level of English.
bg-1 Този потребител има начални познания по български език.
mk-1 Корисникот почетнички зборува македонски.
Пребарајте ги корисничките јазици

Kolega2357

Ichthus.svg Овој корисник е христијанин.
Крст Овој корисник е христијанин. Ихтис
Anti eu.png
Овој корисник не ја поддржува
Европската Унија
Vista icon 45x45.png Овој корисник користи Windows 7


Firefox Овој корисник придонесува користејќи Mozilla Firefox.
0 Овој корисник придонесува користејќи Опера.


Flag of Serbia.svg Овој корисник живее во Србија.
20 Овој Википедијанец има 20 години, 10 месеци и 17 дена
на 1 септември, 2015.
L Овој корисник има целосно познавање на латиницата.
Crystal Clear app kllckety.png
Овој корисник придонесува користејќи Windows 7.
Glider.svg Овој корисник се интересира за хакерската култура.