Прејди на содржината

Понте

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Понте

Понтеопштина во покраината Беневенто од регионот Кампанија, Италија. Според податоци од 2022 година, во Понте живеат 2,428 луѓе.[1]

  1. „Resident population“. Istat. 1 January 2022. Посетено на 23 April 2022.