Сан Џорџо ла Молара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сан Џорџо ла Молара
општина
San Giorgio La Molara
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаБеневенто
ПоделоциCardito
Површина
 • Вкупна65,3 км2 (252 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно3.218
 • Густина4,9/км2 (13/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.82020
Повик. бр.0824
Сан Џорџо Ла Молара

Сан Џорџо ла Молараопштина во покраината Беневенто од регионот Кампанија, Италија.