Податотека:Nuvola Peru flag.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 60 × 60 пиксели, големина: 14 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Flag of Peru. Made by recolouring Nuvola Italy flag.svg.

Датум
Извор сопствено дело
Автор Seahen
Други верзии

Image:Nuvola Republic of Peru flag.svg

SVG разработка
GNU head Оваа библиотека е слободна програмска опрема; можете да ја распространувате и/или менувате под условите на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца според објавеното од Фондацијата за слободна програмска опрема; верзија 2.1 на лиценцата, или (по ваш избор) било која понова верзија. Оваа библиотека се распространува со надеж дека ќе биде од корист, но без било каква гаранција; дури ни подразбраната гаранција за продажна погодност или соодветност за определена цел. Погледајте ги верзијата 2.1 и верзијата 3 на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца за повеќе информации.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:22, 9 јули 2015Минијатура на верзијата од 17:22, 9 јули 201560 × 60 (14 КБ)MarcomogollonReverting
17:21, 9 јули 2015Минијатура на верзијата од 17:21, 9 јули 201560 × 60 (3 КБ)MarcomogollonWith gradient
16:47, 9 јули 2015Минијатура на верзијата од 16:47, 9 јули 201560 × 60 (9 КБ)MarcomogollonMore real colors
13:02, 3 јануари 2013Минијатура на верзијата од 13:02, 3 јануари 201360 × 60 (14 КБ)SiBr4Reverted to version as of 14:49, 1 January 2013 This uses colors from File:Flag of Peru.svg, and has the same shadow as nearly all other icons
01:49, 3 јануари 2013Минијатура на верзијата од 01:49, 3 јануари 201360 × 60 (9 КБ)Nummer 12good color
16:49, 1 јануари 2013Минијатура на верзијата од 16:49, 1 јануари 201360 × 60 (14 КБ)SiBr4Shadow
17:15, 1 август 2012Минијатура на верзијата од 17:15, 1 август 201260 × 60 (9 КБ)Huhsunqucolores
08:47, 27 октомври 2007Минијатура на верзијата од 08:47, 27 октомври 200760 × 60 (11 КБ)Huhsunqu
05:01, 9 јули 2006Минијатура на верзијата од 05:01, 9 јули 200660 × 60 (11 КБ)HuhsunquLa bandera del perú no lleva el escudo. La del eSTADO, SÍ.
17:58, 29 мај 2006Минијатура на верзијата од 17:58, 29 мај 200660 × 60 (245 КБ)SeahenAdded crest from Image:Flag of Peru (state).svg
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци