Наска (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
За други значења на поимот Наска видете Наска (појаснување)

Округот Наска е еден од петте окрузи на покраината Наска во Перу.[1] Управител на Округот е Даниел Освалдо Мантила Бендезу. Округот има население од 25.125 жители и површина од 1252 км2.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (шпански) Instituto Nacional de Estadística e Informática. Banco de Información Distrital Архивирано на 23 април 2008 г.. Retrieved April 11, 2008.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]