Тврдина Превешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Превешт
Општи податоци
ГрадТрстеник
ЗемјаСрбија

Тврдината Превешт е тврдина која се наоѓа во близина на градот Трстеник, Србија. Денеска, од тврдината има останато само т.н. Мал град.