Велимировна тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Велимировна тврдина
Општи податоци
ГрадВалево
ЗемјаСрбија

Велимировната тврдина се наоѓа во близина на градот Валево, Србија. Денеска, од тврдината има останато само рушевини.