Видин Град

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Видин Град
Општи податоци
ГрадЛозница
ЗемјаСрбија
Координати44°37′57″ N; 19°20′08″ E / 44.6325° N; 19.335556° E / 44.6325; 19.335556

Видин Град се наоѓа во близина на градот Лозница, на врвот Видоевице, Србија. Денеска, од тврдината има останато само рушевини.

Еден од зачуваните ѕидови во Видин Град