Татомиров Град

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Татомиров Град
Општи податоци
ГрадСокобања
ЗемјаСрбија

Татомиров Град е тврдина која се наоѓа во близина на Сокобања, Србија. Од тврдината денеска има останато само рушевини.