Градац (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Градац
Општи податоци
ГрадЛозница
ЗемјаСрбија

Тврдината Градац е тврдина која се наоѓа во близина на градот Лозница, Србија. Денеска од истата има останато само рушевини.