Тврдина Атанас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Атанас
Општи податоци
ГрадПирот
ЗемјаСрбија

Тврдината Атанас се наоѓа во Пирот, Србија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)