Брезница (Кралево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Брезница
Општи податоци
ГрадКралево
ЗемјаСрбија


Тврдината Брезница се наоѓа во близина на градот Кралево, Србија. Денеска, од неа има останато само рушевини.