Криваја (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Криваја
Општи податоци
ГрадШабац
ЗемјаСрбија

Тврдината Криваја е тврдина која се наоѓа во близина на градот Шабац, Србија. Денеска од неа има останато само рушевини.