Стража (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Стража
Општи податоци
ГрадДолни Милановац
ЗемјаСрбија

Тврдината Стража е тврдина која се наоѓа во близина на градот Долни Милановац, Србија. Денеска од истата има останато само рушевини.