Вишеград (Ниш)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вишеград
Општи податоци
ГрадНиш
ЗемјаСрбија


Тврдината Вишеград е тврдина која се наоѓа во близина на градот Ниш, Србија. Денеска, од тврдината има останато само рушевини.