Тврдина Божевац

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Божевац
Општи податоци
ГрадПожаревац
ЗемјаСрбија

Тврдината Божевац се наоѓа во близина на градот Пожаревац, Србија. Денеска има осатоци од тврдината[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)