Тврдина Божевац

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Божевац
Општи податоци
ГрадПожаревац
ЗемјаСрбија


Тврдината Божевац се наоѓа во близина на градот Пожаревац, Србија. Денеска има осатоци од тврдината.