Тврдина Крчмаре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Крчмаре
Општи податоци
ГрадВаљево
ЗемјаСрбија

Тврдината Крчмаре е тврдина која се наоѓа во близина на градот Ваљево, Србија. Денеска од неа има останато само рушевини.