Тврдина Козјак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
За други значења на поимот Козјак видете на појаснителната страница
Тврдина Козјак
Општи податоци
ГрадРогачица
ЗемјаСрбија

Тврдината Козјак е тврдина која се наоѓа во близина на градот Рогачица, Србија. Денеска, од неа има останато само рушевини.