Годун (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Годун
Општи податоци
ГрадУжице
ЗемјаСрбија


Тврдината Годун е тврдина која се наоѓа во близина на Ужице, Србија. Дееска, од неа има останато само рушевини.