Ќутет (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Ќутет
Општи податоци
ГрадКосовска Митровица
ЗемјаКосово

Тврдината Ќутет е тврдина која се наоѓа на планината Косовска Митровица, Косово. Се наоѓа на надморска висина од 850 метри.