Ќутет (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Ќутет
Општи податоци
ГрадКосовска Митровица
ЗемјаКосово

Тврдината Ќутет е тврдина која се наоѓа на планината Косовска Митровица, Косово. Се наоѓа на надморска висина од 850 метри.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)