Тврдина Коњуша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Коњуша
Општи податоци
ГрадЦер
ЗемјаСрбија

Тврдината Коњуша е тврдина која се наоѓа во Србија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)