Тврдина Кулина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Кулина
Општи податоци
ГрадАлексинац
ЗемјаСрбија

Тврдината Кулина е тврдина која се наоѓа во близина на Алексинац, Србија. Денеска, од неа има останато само рушевини.