Тврдина Бела Стена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Бела стена
Општи податоци
ГрадВалево
ЗемјаСрбија

Тврдината Бела стена се наоѓа во близина на градот Валево, Србија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)