Куклин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Куклин
Општи податоци
ГрадКрушевац
ЗемјаСрбија

Тврдината Куклин е тврдина која се наоѓа во близина на градот Крушевац, Србија. Денеска, од неа има останато само рушевини.