Драгошевац (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Драгошевац)
Тврдина Драгошевац
Општи податоци
ГрадЈагодина
ЗемјаСрбија

Тврдината Драгошевац е тврдина која се наоѓа во близина на градот Јагодина, Србија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)