Драгошевац (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Драгошевац)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Драгошевац
Општи податоци
ГрадЈагодина
ЗемјаСрбија

Тврдината Драгошевац е тврдина која се наоѓа во близина на градот Јагодина, Србија.