Дворска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дворска тврдина
Општи податоци
ГрадКрупан
ЗемјаСрбија

Дворската тврдина е тврдина која се наоѓа во близина на градот Крупан, Србија. Се смета дека оваа тврдина припаѓала на Драгутин Немања. Денеска од истата има останато само рушевини.