Војска (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Војска
Општи податоци
ГрадЈагодина
ЗемјаСрбија


Тврдината Војска е тврдина која се наоѓа во близина на градот Јагодина, Србија. Оваа тврдина била изградена во античко време. Денеска, од неа има останато само рушевини.