Тврдина Милан Топлица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Милан Топлица
Општи податоци
ГрадВаљево
ЗемјаСрбија

Тврдината Милан Топлица се наоѓа во близина на градот Ваљево, Србија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дероко, Александар (1950). Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији. Београд: Просвета.CS1-одржување: ref=harv (link)