Брезница (Ниш)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Брезница
Општи податоци
ГрадНиш
ЗемјаСрбија


Тврдината Брезница се наоѓа во близина на градот Ниш, Србија. Денеска, од неа има останато само рушевини.