Радошевац (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Радошевац
Општи податоци
ГрадПирот
ЗемјаСрбија

Тврдината Радошевац е тврдина која се наоѓа во близина на градот Пирот, Србија. Денеска, од тврдината има останато само рушевини.