Податотека:Wappen Landkreis Mansfeld-Suedharz.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 607 × 687 пиксели, големина: 155 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des Landkreis Mansfeld-Südharz
English: Coat of arms of the Landkreis Mansfeld-Südharz
Датум
Извор http://www.mansfeldsuedharz.de
Автор unbekannt; drawn by T. Rystau (de:Benutzer:Ollemarkeagle)
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:34, 21 август 2008Минијатура на верзијата од 20:34, 21 август 2008607 × 687 (155 КБ)Ollemarkeagleverbesserte Version
18:53, 8 јуни 2008Минијатура на верзијата од 18:53, 8 јуни 2008596 × 720 (152 КБ)Ollemarkeagle{{Information |Description= Wappen Landkreis Mansfeld-Südharz (Sachsen-Anhalt) |Source= www.mansfeldsuedharz.de |Date= 08.06.2008 |Author= unbekannt, eingestellt durch T.Rystau {{Moved to commons|de|Ollemarkeagle}} {{Inkscape}} |Permission= |other_versio

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката