Теодосиј III

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Теодосиј III
Theodosius iii coin.jpg
Солид на Теодосиј III


Теодосиј III (Грчки Θεοδόσιος Γ), бил цар на Византија од мај 715 година до 25 март 717 година.