Разлика помеѓу преработките на „Обединето Кралство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|leader_name1=[[Елизабета II|Кралица Елизабета II]]
|leader_title2=[[Премиер на Обединетото Кралство|Премиер]]
|leader_name2=[[ДејвидТереза КамеронМеј]]
|sovereignty_type=[[Историја на Обединетото Кралство|Formation]]
|legislature=[[Парламент на Обединетото Кралство|Парламент]]

Прегледник