Разлика помеѓу преработките на „Фредерик Шопен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[[Податотека:Шопен на марка-200 годишнина.jpg|мини|десно|Марка на [[Македонска Пошта]] по повод 200-годишнината од раѓањето на Фреферик Шопен (ФДЦ 10б/2010, 8 јуни 2010)]]
{{multi-listen start}}
{{multi-listen item|filename=KolessaChopin33_2Chopin - Mazurka D major Op.ogg33 no. 2 (or 3) played by Lubka Kolessa.oga |title=Опус 33, бр. 2: Мазурка бр. 23, во Д-дур|description=Лубка Колеса|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=Chopin-Berceuse.ogg|title=Опус 57: Приспиванка|description=Вероника ван дер Кнап|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=Muriel-Nguyen-Xuan-Chopin-valse-opus64-1.ogg|title=Опус 64, бр. 1: Минутен валцер|description=Муриел Нгујен Хуан|format=[[Ogg]]}}
11

уредување

Прегледник