Разлика помеѓу преработките на „Бен Хур“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 54 бајти ,  пред 8 години
+филмски плакат
(изменета категоризација)
(+филмски плакат)
{{Infobox film
| name = Бен-Хур
| image = Ben hur 1959 poster.jpg
| image_size =
| caption = Филмскиот плакат
| screenplay = Карл Тјунберг<br />''без заслуга'':<br />Гор Видал<br />Кристофер Фрај<br />Максвел Андерсон<br />С. Н. Бермен
| narrator = Финлеј Кјури
2.148

уредувања

Прегледник