Разлика помеѓу преработките на „Американец во Париз“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
+филмски плакат
(изменета категоризација)
(+филмски плакат)
{{Infobox film
| name = Американец во Париз
| image = Американец во Париз - плакат.jpg
| image_size =
| caption = Филмскиот плакат
| director = [[Винсент Минели]]
| producer = Артур Фрид
2.148

уредувања

Прегледник