Разлика помеѓу преработките на „Американец во Париз“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
изменета категоризација
(Создадена страница со: {{Infobox film | name = Американец во Париз | image = | image_size = | caption = | director ...)
 
(изменета категоризација)
[[Категорија:Филмови на англиски јазик]]
[[Категорија:Добитници на оскар за најдобар филм]]
[[Категорија:Филмови снимени во Париз]]
[[Категорија:Филмови на MGM]]
 
2.148

уредувања

Прегледник