Податотека:Coat of arms of Kičevo Municipality.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(945 × 1.293 пиксели, големина: 224 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Shqip: Stema e Komunës së Kërçovës
English: Coat of arms of Kičevo Municipality, Macedonia, public domain
Македонски: Грб на општина Кичево.
Датум
Извор Municipal Website, converted to png by myself
Автор User:20percent

Лиценцирање

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:28, 8 април 2011Минијатура на верзијата од 13:28, 8 април 2011945 × 1.293 (224 КБ)MacedonianBoybetter version
14:27, 13 септември 2009Минијатура на верзијата од 14:27, 13 септември 2009120 × 164 (19 КБ)MacedonianBoyTrans. back.
20:27, 12 септември 2009Минијатура на верзијата од 20:27, 12 септември 2009120 × 164 (19 КБ)MacedonianBoytrans. back.
01:11, 6 февруари 2008Минијатура на верзијата од 01:11, 6 февруари 2008120 × 164 (8 КБ)20percent{{Information |Description= Coat of arms of Kičevo |Source= [http://www.kicevo.gov.mk Municipal Website], converted to png by myself |Date= 5 February 2008 |Author= User:20percent |Permission= |other_versions= }} [[Category:Coats of arms of the Repu

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци