Разлика помеѓу преработките на „416“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век)
{{5 век}}
{{Година во други календари|416}}
'''416''' ('''[[Римски бројки|{{римски|416}}]]''') — [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 416 година од новата ера, 416. од првиот милениум, 16. од [[5V век]] и седма од [[410-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник